2020! Niech się spełnia!

Mamy to! 2020! Okrągła data … taka jak JA dzisiaj! Dopinam właśnie listę postanowień. A ty? Masz już swój dekalog? Walczysz o NOWA JA? A może ciągle oglądasz profile, kupujesz nowe programy treningowe i regularnie ścierasz z nich kurz? Dobre i to, masz chociaż porządek na szafce. Ale co z porządkiem w twoim życiu? Uważaj, jeszcze trochę tak poślęczysz i zeżrą cię bakterie! Wiesz co? W tym roku chce zawalczyć o STARĄ JA. Lubiłam ją. No więc jak to ugryźć? 

Koniec 2019, początek nowego, poniedziałek, pełnia księżyca to ten magiczny czas, kiedy chcemy zacząć wszystko jeszcze raz. Kiedy mamy siłęi motywację na nowe plany, wyzwania, marzenia. We wtorek mamy już wszystko spisane na papierze, w środę przystępujemy do akcji … a w czwartek z bułką w ręku, mamy już dosyć! Zdaję sobie znakomicie z tego sprawę, ponieważ mój tydzień też tak wyglądał. To nie jest równa walka bo zmagamy się same ze sobą. Wiele razy poległam. Oj wiele. Mam PhD z wymówek bo kto lepiej nas zna niż my same. Zawsze znajdzie się tysiąc innych rzeczy do zrobienia, żeby trening odpalić na ostatnim miejscu albo w ogóle sobie go darować. W ten sposób mijają miesiące. Na wiosnę jesteś jeszcze w letargu po zimie i ciężko się obudzić. W lecie zamiast bikini wybierasz narty, żeby tylko nie musieć się rozebrać. A zanim się obejrzysz przybierzeli do Betlejem z darami no i nie wypada babci odmówić serniczka. I tak w koło Macieju!


Od Nowego Roku biorę się za siebie! Znowu … Mam 41 lat i kiedy tylko pomyślę, i w przeszłości straciłam za dużo czasu na niezliczone diety z większym czy mniejszym sukcesem. Waga spadala i wracala. Jestem wtedy nieznośna i siebie bardzo nie lubię. A przecież powinno być inaczej. Mam TYLKO SIBIE i powinnam się kochać prawdziwa miłością! Na zawsze! Nieodwracalna strata czasu którego już nie odzyskam a on leci jak opętany. Czytam wiadomości młodych dziewczyn które nie wiedzą jak zacząć, jak kontynuować ale najważniejsze jak wytrwać. Chciałabym wziąć każdą za rękę i pokazać drogę. Czasami jest pod górę, wiatr wieje prosto w gębę, wilki wyją. Później jak myślisz, że jest już z górki, to padasz na pysk i zdzierasz kolana. Takie jest życie. Najważniejsze jednak, że nie stoimy w miejscu. Przeglądasz Instagram i co jedno zdjęcie to lepsze. Piękne wysportowane ciała, ulizane dzieci, kolorowe śniadania i chata wysprzątana tak, że można jeść z podłogi w kiblu. Oczywiście że to wszystko da się ogarnąć … no może z wyjątkiem tego jedzenia na kafelkach … w tyłek zimno. Jeżeli kiedykolwiek spróbowałaś spełnić marzenia, wiesz, że nie ma nic za darmo. Za idealnym pięknym zdjęciem na Instagramie jest wiele wyrzeczeń, godzin pracy, nieprzespanych nocy bo czasami trening jest możliwy jak wszyscy inni już śpią. To wiele łez i krzyków, takich, żeby tym ostatnim był krzyk zachwytu z osiągniętego celu.

Motywacja jest bardzo ważna. Ok. To od niej wszystko się zaczyna. Ona jest dowodem na to, że potrzebujemy i chcemy zmian. Same jednak wiemy, że raz ona jest a raz ze świeczką jej szukać. Jest zołza ulotna ale zasiewa ziarnko pożądania i tak przyjemnie łaskocze nasze ambicje, że chcemy więcej łaskotania. Jest jednak narzędzie o wiele silniejsze, które utrzyma nas w ryzach na dłużej. To DYSCYPLINA! Jeżeli jej nie opanujesz, bardzo prawdopodobnie polegniesz w przedbiegach. Ona ma ci wejść w krew na zawsze, we wszystkim co robisz. Na początek zrób rachunek sumienia. Czego tak naprawdę od SIEBIE oczekujesz i DLA SIEBIE pragniesz? Jakich zmian szukasz? Zadaj sobie pytanie dla kogo to robisz? Tutaj odpowiedź MUSI być jedna! TYLKO DLA SIEBIE SAMEJ! Nie kotku. To nie egoizm, to twoje życie i zdrowie! Reszta ewentualnie z tego skorzysta, zobaczysz. To naturalny przebieg wydarzeń. Jak już odpowiesz sobie na wszystkie te pytania opracuj strategięDYSCYPLINY! Tutaj nie chodzi tylko o treningi. To też maseczki pod oczy żeby ludzi nie straszyć. Wiesz doskonale że tylko regularna pielęgnacja przyniesie jakiekolwiek efekty. To badania lekarskie na które MUSISZ mieć czas, to twój priorytet. W zdrowym ciele, zdrowy duch. To troska o TWOJĄ dusze, żeby nie zwariować w tym szalonym świecie który gna jak ten struś Pędziwiatr. Wyłączenie kabelków, medytacja, cisza, nawet jak będziesz musiała się zamknąć w kiblu (tutorial o zamkach do WC czy innych pomieszczeń u mnie na Instagramie: POLECAM!). To nie jest łatwe, wiem. Oderwij się od telefonu i poczytaj. Nie mówię o całej książce ale chociaż 2 kartki, regularnie. Przypomnij sobie jakie to przyjemne. Odżywka na rzęsy musi być posmarowana REGULARNIE! Tylko wtedy urosną! Dyscyplina musi być wszędzie. Bez niej w nasze życie wkradnie się chaos.

Jestem wzrokowcem i to takim starej daty. Lubię mieć wszystko na papierze. Nowy rok to idealny moment na zakup kalendarza który pozwoli nam utrzymać dyscyplinę i porządek. Takie przyjemne z pożytecznym. Ja najbardziej lubię robić takie kalendarze sama. Nie drukuje ich w komputerze tylko wyciągam brystol i flamastry. To tak bardzo mnie uspokaja a zarazem podnieca bo zaraz spiszę swoje cele i będę je spełniać jeden po drugim. Cele, marzenia, jak zwał tak zwał… Taka moja mandala. Ducha uspokoiliśmy, teraz czas na ciało. Doskonale wiesz, ponieważ nie raz o tym czytałaś, WSZĘDZIE. Tylko regularna aktywność fizyczna przyniesie rezultaty jakich oczekujesz. Celowo mowie i pisze o głośno bo ostatnio mam tendencje amnezyjne! Skoro wszyscy tak o tym, to coś w tym musi być.  Prawdopodobnie podchodzisz do tego już kolejny rok z rzędu? Wspaniale! Inicjacje masz już za sobą. Poprzednie lata potraktuj jako lekcje, wspaniałe doświadczenie ale nigdy jako porażkę! Jesteś teraz mądrzejsza o te kilka lat. Nie porywaj się od razu z motyką na słońce bo się tylko spocisz i zniechęcisz i na nic się przyda twój piękny, nowy kalendarz. Zacznij powoli ale konsekwentnie. Nie chcemy przestraszyć ciała więc wrzućw obieg „wolne” programy treningowe albo spacer ale taki porządny. Nie musisz od razu skakać pod niebiosa. Dzisiaj poza programem Skalpel od którego zaczynałam ja i reszta Polski, masz naprawdę duży wybór: Model Look, Slim Fit, Sekret, Target. Przez pierwszy miesiąc ćwicz co drugi dzień. To tylko 45 minut, wdech wydech i mamy koniec stycznia. W lutym zacznij ćwiczyć 2 dni i dzień przerwy, 2 dni i dzień przerwy. Prawda że przyjemnie? Mieszaj te programy wtedy się nie znudzisz a ciało się nie znudzi. Zapisz sobie z góry w swoim pięknym kalendarzu, co będziesz ćwiczyć i w jakie dni. Połóż go w widocznym miejscu, zaraz koło modlitewnika. Będziesz to powtarzać jak litanie! To ma się stać twoją codziennością. Z czasem, przyzwyczaisz swoje ciało do treningów i stanie się to nieodzownączęścią twojego dnia. Nie będziesz mogła bez tego żyć. Kiedy przestaniesz myśleć o tym w kategorii obowiązku, spojrzysz na słowo dyscyplina z zupełnie innej perspektywy. Po 2 miesiącach możesz zdobywać góry. Kochasz to i będziesz chcieć więcej, to naturalne. Oczywiście w tym samym czasie dbałaś o zdrowe posiłki. Tu dyscyplina też jest niezmiernie ważna. Przyzwyczaj ciało do stałych posiłków na ile jest to możliwe. Wiem jak czasami trudno wyrwać się w pracy na obiad. Zrób ile się da dla własnego dobra. Marzec! Mamy to!

Regularne treningi 30% plus zdrowe jedzenie 70% złożyło się pięknie na twój sukces. Nie ma mowy, że nie widzisz już pierwszych rezultatów. Reszta roku to piękny nawyk który wypracowałaś sobie dzięki dyscyplinie. I o to właśnie chodzi w KAŻDEJ dziedzinie życia. Ta nowa cudowna rutyna która stopniowo stanie się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Nie ważne czy mówimy tutaj o maseczce na facjatę, goleniu nóg czy 45 minut spędzonych na macie. Ciężko jest ujarzmić dyscyplinę na początku ale kiedy ci się to uda, życie nabierze nowego rytmu. Teraz, dzięki swojej ciężkiej i rzetelnej pracy, dzięki dyscyplinie jaka wprowadziłaś w swoje życie możesz zapełnić swój Instagram kolorowymi zdjęciami swojego świeżutkiego sukcesu. Zasłużyłaś na to! Brawo! Dobra robota! To co? Wakacje w tym roku nad morzem?

Partager:

2 Commentaires

  1. Sylwia
    3 janvier 2020 / 22 h 47 min

    Uwielbiam Cię!

  2. Dorti
    4 janvier 2020 / 0 h 12 min

    Boski tekst:)!

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *